Haber

Demirtaş’tan Yapıcıoğlu’na çağrı: Tutmanız gereken el Meclis’teki HDP’lilerin elidir

Geçtiğimiz günlerde aktif siyaseti bıraktığını açıklayan cezaevindeki eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhur İttifakı ortaklarından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu’na yaptığı çağrı, geniş çapta tartışıldı.

“SİZİN TUTACAĞINIZ EL, MECLİS’TE HDP’NİN ELİDİR”

Yapıcıoğlu’na HDP’nin elini tutması çağrısında bulunan Demirtaş, “HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Bey’i avukatlık yıllarımdan tanıyorum, kendisine şunu belirtmek isterim: Kürt eli, siz dediğiniz Mustafa Destici’nin elidir. Saray bahçesinde bir Kürt siyasetçi için idam sloganları atılırken düzenlenen “Boş değil. Bugün gidip tutmanız gereken el, Meclis’teki HDP’li milletvekillerinin elidir. Kirli oyunlara prim vermeden halkımızın çıkarlarını gözetmemeliyiz. Umarım bu mesajlar tarihi öneme sahip prestijle ödüllendirilir” dedi.

DEMİRTAŞ’IN ÇAĞRISINA YAPICIOĞLU’DAN CEVAP

Zekeriya Yapıcıoğlu, A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu, Demirtaş’ın çağrısına istinaden çok sert ifadeler kullandı.

“DÜNYANIN GARANTİSİ VAR”

Yapıcıoğlu, “Aslında Demirtaş’ın davetine dikkat ederseniz, okursanız muhtemelen sadece biri bir iki cümle almış ama orada dünya hakaret ediyor. Hakaretin her türlüsü var. Hakarete alışkınlar. Elinizi Şartlar Olursa Elini Tutarız Muhtemelen.Önce Aralarına Şiddetle Mesafe Koysunlar Ellerindeki Kürt Kanını Yıkasınlar.Onların Dili Ellerinden Daha Kirli, Onlarda Temizlesinler.

“HUKUKİ SEBEPLE GELELİM”

Dilleri ve telaffuzları ile yüzbinlerce insanı mağdur ettiler. Binlerce insanın kanına girdiler. Onlar da temizlesinler. Hukuki zemine gelsinler. Ve kendileri için bir iradeye sahip olduklarını göstersinler. Muhtemelen öyle. Şimdi ne hakkında konuşacağız? Selahattin Demirtaş bir şeyler söylüyor. Yağ lambasından bir ayar gelir. Mersin’deki olayı kınadı. Sonra olan şey ‘kendini beğenmiş’ idi. “Yapamazsın, en azından dua et.” Kibirli olmayın, bazı ifadelerde ‘ağır bir şekilde’ ifade etmek yerine oturun. Şimdi yine bir açıklama yaptı. HDP’den farklı bir yanıt geldi.”

yahsihan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu