Haber

Fatih Erbakan, Bakan Soylu ve Fahrettin Koca ile görüştü

Ziyaretine Konya İl Teşkilatına bağlı Hassa ilçesinde partisinin açtığı aşevi ile başlayan Erbakan, daha sonra Kırıkhan ilçesindeki çadırkenti ziyaret ederek depremzedelere moral vererek acılarını paylaştı.

Reyhanlı ilçesindeki büyük faciada çok sayıda yakınını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulunan Erbakan ve beraberindeki heyet, Hatay’ın depremden en çok etkilenen ilçesi Antakya’ya gitti.

Antakya’da bulunan İBB Afet Uyum Merkezi’nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret eden Erbakan, hayırlı olmasını diledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘Millet olarak acı çekiyoruz’

Antakya’daki enkaz bölgelerini de gezen Erbakan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hatay’da yaptığımız incelemelerde bir kez daha gözlemledik. Felaketin büyüklüğü.Millet olarak büyük acılar içindeyiz.Parti olarak ilk günden beri milletimizin acısını hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz.Örgütlerimiz 300’ün üzerinde TIR dolusu yardım malzemesi, 212 şantiye gönderdi. deprem bölgelerine ekipman ve 400’den fazla çadır.Arama kurtarma çalışmalarına binlerce teşkilat mensubumuz gönülden destek verdi.Bu çalışmaları yakından takip ediyoruz.İnşallah bu afeti hep birlikte atlatacağız.” dedi.

Bakan Soylu ve Koca ile görüşme

Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Altınöz ve Suat Pamukçu eşlik etti, son olarak Hatay’da bulunan Afete Uyum Merkezi’nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Genel Önder Erbakan, Hatay ziyaretlerinin ardından Gaziantep, İslahiye ve Nurdağ’daki depremzedeleri de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu