Haber

Kastamonu’da 1 kişinin ölümüne, 7 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddia edilen sürücü savundu

17 Temmuz 2022’de Kastamonu’nun Daday ilçesi yolunda hatalı sollama sonucu iki araç çarpıştı.

Kazada Kemal Fazietli hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

sürücü tutuklandı

Kaza sonrası iki aracın çarpışmasına ve bir kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan sürücü İsmail B. tutuklandı.

“Kasıtsız olarak ölüme veya yaralanmaya neden olmak”Kabahatlerinden tutuklanan sürücü İsmail B. hakkında açılan dava Kastamonu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Beraatini istedi

Duruşmaya sanık sürücü İsmail B., kaza anında aynı araçta bulunan eşi Ebru B. ve merhum Kemal Erdemli’nin oğlu Eren Burak Fazietli, yakınları ve avukatları hazır bulundu.

Polis, duruşma nedeniyle adliye önünde ve içinde güvenlik önlemi aldı.

Duruşmada savunmasını yapan sanık İsmail B., ağrıyan hamile eşini hastaneye getirmeye çalıştığını ve kazaya kendisinin neden olmadığını ileri sürerek, hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini istedi.

“Çok korktuk, canım yandı”

Duruşmada söz alan sanık İsmail B.’nin eşi Ebru B. “Ben ön koltukta oturuyordum. Kazayı gördüğümüzde çok korkmuştuk, canım acıyordu. Zaten ilk doğumumda çocuğum vefat etti. Ondan korktuğumuz için acelemiz vardı. 112’yi arayamadık.”söz konusu.

“En ağır cezayı almasını istiyorum”

Babasını kaybetmenin acısını yaşadığını belirten Eren Burak Fazileti, “Arkamda dağ gibi duran babamı kaybetmenin acısını hâlâ hissediyorum. Bu belirsizlik beni kötü hissettiriyor. Ben şikayetçiyim, mümkün olan en ağır cezayı almasını istiyorum.”terimini kullandı.

olay yerinde keşif

Taraf avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyeti, plaka tanıma sistemi (PTS) kameralarının incelenmesine ve olay yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı 11 Nisan 2023’e erteledi.

mesudiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu