Haber

Kastamonu’da Toplanan Eşyalar Evini Çöp Evine Çevirdi

Kastamonu’da bir vatandaşın biriktirdiği eşyaları çöp evine dönüştü. Şaşkın evi gören vatandaşlar, çaresiz vatandaş için yardım istedi.

Kastamonu kent merkezinin Cebrail Mahallesi’nde yaşayan 37 yaşındaki Yılmaz Has, satmak üzere evindeki çeşitli eşyaları toplamaya başladı. Bir süre sonra Has’ın biriken eşyaları artık odalara sığmaz hale gelir. Yılmaz Has’la tanışan duyarlı vatandaşlar, maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle yardım etmek istedi. Evini ilk ziyaret eden vatandaşlar kapıyı açtıklarında inanılmaz bir manzarayla karşılaştı. Evin çöplerle dolduğunu gören vatandaşlar Kastamonu Belediyesi’ni arayarak çöplerin temizlenmesi için yardım istedi.

“Evimin onarılmasını, yaşanabilir, yaşanabilir hale getirilmesini çok isterim.”

Azdavay ilçesinden gelip Kastamonu’ya yerleştiğini söyleyen 27 yaşındaki Yılmaz Has, “Kastamonu’da 21 yıl kuaför olarak çalıştım. Kuaförlüğü bırakınca inşaat işlerine başladım. bana inşaatta iş verin, çalışıyorum. Kuaförün malzemelerini evime getirip bıraktım, devredemedim. Diğer malzemeleri de evime getirdim. Bunları satmak için sakladım. Evimin onarılmasını, yaşanabilir, yaşanabilir hale getirilmesini çok isterim. Kendim yemek pişirebilirim. Yalnız yaşıyorum. İki yıl önce babamı kaybettim, annem var ama benimle yaşamıyor” dedi.

Hayırsever vatandaşlar, Yılmaz Has’ın evine yardım etmek için geldiklerini ve manzarayla karşılandıklarını söyledi. Vatandaşlar, çöplerin boşaltılmasının ardından hayırseverlerin yardımıyla Yılmaz Has’ın evini yaşanabilir hale getirmek istediklerini belirtti. – KASTAMONU

haberaladag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu