Haber

Moskova yolunda sıcak çatışma! Wagner güçleri Rus ordusuna ait 1 uçak ve 2 helikopteri düşürdü.

Rusya Wagner’in paralı ordusunun kurucusu Prigojin, devletin kendi güçlerine saldırdığını iddia ederek bir isyan başlattı. Putin, “Hainler hesap verecek, bu bir darbedir” deyince; Wagner başkanı ise “Teslim olmaya niyetimiz yok. İç savaş resmen başladı” diyerek dinlendi. Rostov şehrini ele geçiren Wagner güçleri, Voronej’de çatışma çıktığını ve Rusya’ya bağlı 1 uçak ve 2 helikopteri düşürdüklerini bildirdi.

“PUTİN TAMAMEN YANLIŞ”

Rus Hava Kuvvetleri, Voronej’den Moskova’ya doğru ilerleyen Wagner Kümesi askeri konvoyunu vurmaya başladı. Moskova’yı ele geçirmek amacıyla Voronej üzerinden kuzeye ilerleyen Wagner’in birlikleri karşı saldırıya geçti. Bölgede çatışmalar şiddetlenirken, Wagner lideri Prigojin, “Hiçbir Wagner savaşçısı, devlet başkanının veya FSB’nin talebi üzerine kendini suçlu kabul edip teslim olmaya niyetli değildir. Devlet Lideri (Putin) ihanet konusunda tamamen yanılıyor. Biz vatanseveriz. Savaştık ve savaşıyoruz, “İç savaş resmen başladı” dedi.

HELİKOPTERİN DÜŞÜŞ ANI KAMERADA

Voronezh Valisi ise çatışma haberlerini doğrulayarak, “Bölgede askeri operasyonlar başladı” dedi. Öte yandan Wagner güçleri tarafından Rus ordusu için düşürülen helikopterin görüntüsü de paylaşıldı.

haberhaymana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu