Haber

Oyuncaklarını duygusal notlarla depremzedelere gönderiyorlar.

ABD, Avusturya, Azerbaycan gibi birçok ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından çocukların depremzedelerin akranları için gönderdikleri oyuncak paketlerindeki takviye notları ve mektuplar, okuyanlara duygusal anlar yaşatıyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Türkiye, depremzedelere maddi ve manevi yardımda bulunmak için seferber oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından doğal afetlerin ardından depremzedelere hizmet vermek üzere kurulan Afet Acil Sosyal Yardım (ASIA) grupları da depremin ardından hızla harekete geçti.

Deprem bölgesine sevk edilen ASYA grupları, çadır ve konteyner kentlerde depremzedelere yardım ulaştırıyor.

Yardım kolilerinin yanı sıra çocukların beyin sarsıntısından etkilenen akranlarına moral vermek için kendi oyuncaklarını bağışladıkları paketler de bulunuyor.

Türkiye’nin yanı sıra Meksika, Azerbaycan, Viyana ve daha birçok ülkeden çocuklar hazırladıkları paketlere duygularını yazdıkları mektuplar ve notlar gönderiyor.

Kutulardan çıkan oyuncakların içinde ayrıca çocukların arkadaşlarına yazdığı duygusal notlar da bulunuyor. Bir çocuk oyuncağını koyduğu kutuya “Ümidinizi kaybetmeyin, kalbimiz sizinle, her şey güzel olacak, hepinizi seviyorum” yazarken, bir diğeri “Kalbimiz sizinle. Üzerine kendi oyuncak ayılarını yazdığı Lüleburgaz” isimli eseri deprem bölgesindeki çocuklara hediye etti.

“Bazen düşeriz ama birlik ve beraberlik bizi ayağa kaldırır”

Yurt dışından gelen çocuklar da takviye mesajlarıyla oyuncaklarını sallanan bölgeye teslim etti.

Yardım paketleri arasında Azerbaycan’dan gelen “Başınız sağolsun Türkiye, acınız acımızdır” yazılı bir koli bulunurken, bir başka çocuk da Azerbaycan ve Türk bayrağı çekerek depremzedeler için oyuncağını “Türkiye” notuyla paketledi. , yanınızdayız. Acınız acımızdır” dedi.

ASYA ekipleri, “Bazen düşeriz ama bizi ayağa kaldıran birlik ve beraberliktir. Meksika’dan sevgilerle”, “Dualarımız sizinle. Atlanta’dan sevgiler”, “Merhaba Viyana’dan arkadaşlarım” gibi birçok destek paketi dağıttı. . Seni çok seviyorum”. .

haber-esenyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu