Haber

Son dakika! Asgari ücret saat 12:00’de açıklanacaktır.

Aralık ayı boyunca üç kez çıkan Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’ndan fikir birliği yoktu. Taraflar ücret konusunda anlaşamayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir değerlendirme yaptıktan sonra bugün yeni asgari ücreti açıklayacağını açıkladı. Milyonlarca kişinin beklediği duyuru saat 12:00’de yapılacak.

DÜN AKŞAM BAKAN BİLGİN İLE GÖRÜŞÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Külliye’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile kritik bir görüşme yaptı. Toplantıda asgari ücrete ilişkin öneriler değerlendirildi. Bilgin, TÜRK-İŞ ve TİSK’in taban fiyat görüşmelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunum yaptı.

TÜRK-İŞ’İN TEKLİFİ 9 BİN TL

Komisyon toplantısının ardından açıklama yapan TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay, resmi tekliflerinin 9 bin TL olduğunu ve bu teklifin altına rakama imza atmayacaklarını söyledi. Atalay, “Teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Aşağıdaki rakam için masaya oturmayacağız.” dedi.

“SANTIMIZDA KUFE VAR, KİMSENİN DEDİĞİYLE ADIM ATILAMAZ”

Partinin dünkü kümelenme toplantısının ardından gazeteciler “Asgari ücret 9 bin TL mi?” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkesin dediği gibi adım atmıyoruz. Sırtımızda 85 milyon insanı taşıyan kefe var. Tavası olmayan rahat konuşsun. Düşüneceğiz” dedi. Bütün bunları, eğitimden sağlığa tüm altyapıları düşüneceğiz.” kelimeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu