Teknoloji

OpenAI Düğmeye Bastı: ChatGPT Uygulaması Artık Türkiye’de!

OpenAI firmasının ünlü chatbot’u ChatGPT akıllı telefonlarımıza ulaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk kez ABD’de kullanılmaya başlanan yapay zeka teknolojisinin iOS cihazlar için hazırlanan uygulaması nihayet ülkemizdeki kullanıcılar için aktif hale geldi. Detaylar burada…

Kaynak:https://onedio.com/haber/yapay-zeka-a…

Yapay zeka sektöründe adını çokça duyduğumuz OpenAI şirketi, geçtiğimiz günlerde ünlü sohbet robotu ChatGPT’nin iOS uygulamasını yayınladı.

iPhone cihazlarını ilk tercihi olarak kullanan şirket, App Store’da paylaştığı uygulamasını 6 günde 30’dan fazla yeni ülkeye ulaştırmayı başardı.

Bugün yeni platformun ülkemizde de kullanıma sunulduğu öğrenildi. Yayınlandığı ilk günden bu yana 500 bin indirmeye ulaşan platform, Türkiye’de saatler içinde popüler oldu.

Daha önce iPhone’larda sadece web sitesi üzerinden çalışan ChatGPT, mevcut yeteneklerini korurken, yeni uygulamasıyla birlikte sesli komut özelliğini de ekledi.

Şu anda herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunulan platformun, ChatGPT Plus aboneliği karşılığında uygulama içi satın alma bölümünde 20 dolarlık bir teklifi bulunuyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

dursunbeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu